ABC użytkowania

Zapoznaj się z zaleceniami dotyczącymi użytkowania naszych produktów.

 1. Zawsze postępuj wg instrukcji użytkowania i bezpieczeństwa umieszczonych na ulotce świec. Każdy produkt użytkowany w niewłaściwy sposób stanowi zagrożenie.
 2. Jeśli możliwe, zawsze pal świece aż cała powierzchnia wosku roztopi się do krawędzi. Zapobiegnie to tworzeniu się „tunelu", a świeca będzie paliła się równo i prawidłowo.
 3. Jeśli pojemnik świecy uległ okopceniu podczas palenia, zgaś świece, zaczekaj aż wystygnie i wytrzyj pojemnik czystą i wilgotną szmatką. Następnie przytnij knot do ok 1 cm i zapal ponownie.
 4. Zgaś świecę jeśli zauważysz kopcenie lub jeśli płomień jest zbyt wysoki. Oznacza to, że świeca nie pali się prawidłowo. Zaczekaj aż świeca wystygnie, przytnij knot do ok 1 cm i zapal świecę pamiętając aby nie palić jej w przeciągu.
 5. Zawsze przechowuj świece w chłodnym, ciemnym i suchym miejscu. Wszelkie zanieczyszczenia, kurz zakłócają prawidłowe spalanie a promienie słoneczne powodują zmianę koloru świecy.
 6. Zalecamy jednorazowe palenie świec nie dłużej niż 4 godziny. Dłuższe palenie może powodować utworzenie „grzyba" na knocie, kopcenie a w efekcie pęknięcie pojemnika.
 7. Osoby, które są wrażliwe na zapachy powinny zachować ostrożność podczas stosowania produktów zawierających olejki zapachowe. Zgaś świecę jeśli jakieś symptomy się pojawią.
 8. Nie zalecamy ponownego użycia pojemników świecy do palenia. To nie jest bezpieczne. Transport, wypalenie świecy mogły mieć wpływ na szklany pojemnik, tzn. powodować osłabienie pojemnika niezauważalne gołym okiem. Pojemniki świec nie są przeznaczone do mycia w zmywarkach. Pozostałość parafiny roztopi się i może pobrudzić pozostałe naczynia a także zatkać filtr i spowodować uszkodzenie zmywarki.
 9. Zgaś świecę przed końcem palenia pozostawiając około 5 mm nieroztopionej parafiny. Płomień przy kontakcie z pojemnikiem może powodować jego uszkodzenie.
 10.  Przed zapaleniem świecy wyprostuj ostrożnie knot i upewnij się, że na powierzchni świecy nie znajdują się żadne zanieczyszczenia. Dlaczego? Ciała obce mogą pogarszać spalanie się świecy a także zapalić się i zadziałać jako drugi knot. To stanowi zagrożenie.
 11. Najlepszym sposobem na usunięcie plam z wosku np. na obrusie jest prasowanie tkaniny między dwoma kawałkami papieru (bez pary). Jeśli konieczne powtórz czynność do momentu aż papier wchłonie cały wosk. Ewentualne pozostałości barwnika mogą być usunięte przez profesjonalne firmy zajmujące się czyszczeniem.

Instrukcja użytkowania kominków do wosków zapachowych:

 1. Postaw kominek w bezpiecznym miejscu (zgodnie z piktogramami zamieszczonymi na etykiecie)
 2. Połam wosk na mniejsze kawałki i umieść je w misie kominka – ilość kawałków dostosuj do pożądanej intensywności oraz rozmiarów misy kominka
 3. W dolnej części kominka postaw centrycznie aluminiowy podgrzewacz o wymiarach max 15 mm wysokości i max 40 mm średnicy
 4. Zapal podgrzewacz
 5. Po podgrzaniu wosk paruje i wypełnia pomieszczenie zapachem
 6. Zapach uwalnia się przez około 4-8 godzin w zależności od użytych kawałków
 7. Po zakończonym paleniu usuń zastygnięty wosk z misy kominka w jeden z niżej podanych sposobów:
  1. przy pomocy kciuka, naciskając na jego powierzchnię przy krawędzi zastygniętej masy. W razie problemów rozgrzej krótko kominek 
   za pomocą podgrzewacza i spróbuj ponownie.
  2. delikatnie podważając zastygnięty wosk przy pomocy odpowiedniego, niezbyt ostrego narzędzia
  3. roztopioną zawartość misy kominka usunąć delikatnie wylewając
    

Lista symboli bezpieczeństwa

 

 

Zobacz