ABC użytkowania świec

  1. Zawsze postępuj wg instrukcji umieszczonych na ulotce/etykiecie świec. Każdy produkt użytkowany w niewłaściwy sposób może wpłynąć na bezpieczeństwo użytkownika.
  2. Przygotuj świece do zapalenia – wyprostuj knota, usuń elementy opakowania, sprawdź czy nie ma innych zanieczyszczeń i czy świeca nie jest uszkodzona (np. pęknięta, porysowana).  
  3. Zaraz po zapaleniu świecy, płomień może być mały lub nierówny. Spalanie staje się stabilne (optymalne), kiedy powierzchnia się roztopi. Wtedy świeca pali się równo i prawidłowo.
  4. Większość świec, zgodnie z załączoną instrukcją, zaleca się palić w kilkugodzinnych cyklach. Odstęp miedzy jednym cyklem a  drugim nie powinien być jednak zbyt krótki. Rekomendujemy przerwę w paleniu kiedy roztopiona jest cała powierzchnia świecy aby uniknąć efektu tunelowania.
  5. Niezbędne do prawidłowego i satysfakcjonującego użytkowania świecy jest zadbanie o prawidłowe warunki jej palenia. Na jakość spalania mogą mieć wpływ takie czynniki jak: temperatura otoczenia, przeciągi, dostęp powietrza,  powierzchnia na której stoi świeca ( nie powinna przewodzić ciepła) czy akcesoria (np. świeczniki), które nie powinny być ani za duże ani za małe.  
    Naturalnym efektem spalania świec mogą być  ślady okopcenia na szkle. Można  łatwo to  usunąć wilgotną szmatką, gdy świeca wystygnie.
    Dbaj o knot świecy – w przerwach pomiędzy cyklami palenia, przycinaj go do około 1cm, jeśli jest zbyt długi, lub zawinięty.
  6. Jeśli zaobserwujesz nieprawidłowe lub niepokojące efekty spalania świecy w postaci np. wysokiego płomienia lub intensywnego kopcenia, natychmiast zgaś świecę, poczekaj aż wystygnie. Zwróć uwagę na: stan knota (zbyt długi, zawinięty, grzybek), zanieczyszczenia masy palnej (obce ciała, fragmenty zapałek, itp.), miejsce i warunki spalania (dostęp powietrza, intensywny ruch powietrza – przeciąg). 
    Po usunięciu potencjalnych przyczyn niewłaściwego spalania, możesz ponownie zapalić świecę.
  7. Przechowuj świece w chłodnym, ciemnym i suchym miejscu. Długotrwałe działanie światła słonecznego oraz sztucznego (sklepowego) może spowodować zmiany w wyglądzie świecy (przebarwienia)  powodując nieestetyczny wygląd świecy.
  8. Świece w swoim składzie najczęściej zawierają różnego rodzaju dodatki – zapachy, olejki eteryczne. Należy pamiętać, że odbiór zapachu i satysfakcja z użytkowania produktu są wrażeniami indywidualnymi i mogą być odbierane w różny sposób przez różnych użytkowników. Przerwij palenie świecy, jeżeli uznasz, że zapach  nie  jest dla ciebie odpowiedni. Wypróbuj inne nasze produkty – szeroka gama naszych świec i kompozycji zapachowych gwarantuje, że każdy znajdzie dla siebie produkt, który będzie pozytywnie odbierany.
  9. Pojemniki po wypaleniu świecy należy zutylizować zgodnie z oznaczeniami na etykiecie – zalecenia do segregacji odpadu. Nie zalecamy ich ponownego używania do jakichkolwiek celów. Nie zalecamy również ich mycia w zmywarkach – pozostałości parafiny mogą uszkodzić urządzenie.

    Lista symboli bezpieczeństwa 

ABC użytkowania zniczy i wkładów

  1. Nie pal zniczy i wkładów w warunkach domowych. Produkt zaprojektowany jest do palenia na zewnątrz i nie spełnia wymogów dla użytku wewnętrznego.
  2. Prawidłowo dobieraj wkład do znicza:
    1. wysokość wkładu odpowiadająca wysokości znicza – wkład nie „wpada” do środka i nie wystaje ponad krawędź znicza. 
    2. wkład jest stabilnie i prosto osadzony w zniczu – górna część opiera się o rant znicza, dolna o dno a jego ścianki nie dotykają ścianek szkła.  
  3. Wkłady i znicze przystosowane są do spalania w zróżnicowanych warunkach pogodowych, jednak w ekstremalnych warunkach może obniżyć się jakość spalania (satysfakcja z użytkowania produktu) i wzrasta ryzyko wystąpienia różnego rodzaju anomalii spaleniowych jak np.:
    1. bardzo niskie temperatury, silny mróz i wiatr – niski płomień, tunelowanie, duża pozostałość niewypalonej masy
    2. bardzo wysokie temperatury i silne nasłonecznienie – słabo widoczny lub mały płomień, całkowite roztopienie masy palnej prowadzące do zagaśnięcia niewypalonego wkładu (np. ze względu na zatopienie knota czy uszkodzenie pojemnika).

 Lista symboli bezpieczeństwa

Instrukcja użytkowania kominków do wosków zapachowych:

  1. Postaw kominek w bezpiecznym miejscu (zgodnie z piktogramami zamieszczonymi na etykiecie)
  2. Połam wosk na mniejsze kawałki i umieść je w misie kominka – ilość kawałków dostosuj do pożądanej intensywności oraz rozmiarów misy kominka
  3. W dolnej części kominka postaw centrycznie aluminiowy podgrzewacz o wymiarach max 15 mm wysokości i max 40 mm średnicy
  4. Zapal podgrzewacz
  5. Po podgrzaniu wosk paruje i wypełnia pomieszczenie zapachem
  6. Zapach uwalnia się przez około 4-8 godzin w zależności od użytych kawałków
  7. Po zakończonym paleniu usuń zastygnięty wosk z misy kominka w jeden z niżej podanych sposobów:
    1. przy pomocy kciuka, naciskając na jego powierzchnię przy krawędzi zastygniętej masy. W razie problemów rozgrzej krótko kominek 
      za pomocą podgrzewacza i spróbuj ponownie.
    2. delikatnie podważając zastygnięty wosk przy pomocy odpowiedniego, niezbyt ostrego narzędzia
    3. roztopioną zawartość misy kominka usunąć delikatnie wylewając
       

Lista symboli bezpieczeństwa

 

 

Zobacz