ARANŻACJA OGRODU NA LATO

Aranżacja ogrodu na lato może być wspaniałym sposobem na cieszenie się zmianą pór roku. Wybierając odpowiedni projekt, możesz stworzyć piękną i relaksującą atmosferę letniego ogrodu. Przed rozpoczęciem prac nad aranżacją ogrodu, ważne jest, aby dokładnie określić swoje cele. Czy chcesz stworzyć miejsce relaksu?
A może masz na myśli zorganizowanie imprezy dla rodziny i przyjaciół? Odpowiedzi na te pytania pomogą Ci zaplanować idealne miejsce w Twoim ogrodzie. 
Jakie akcesoria warto wybrać do letnich aranżacji ogrodu?
Jednym z pierwszych kroków jest wybór odpowiednich roślin i kwiatów, aby stworzyć piękną letnią paletę barw. Rozważ również dodanie akcentu do ogrodu poprzez ustawienie ławeczek lub donic. Jeśli masz mało miejsca, postaw na zakup mebli ogrodowych, wykonanych z naturalnych materiałów, takich jak wiklina lub rattan. Meble te są lekkie i łatwe do przenoszenia oraz łatwe do czyszczenia.

Przy aranżacji ogrodu warto wziąć pod uwagę aktualizację dekoracji. Może to obejmować umieszczanie ozdobnych poduszek na meblach ogrodowych. Instalacja lamp solarnych w celu stworzenia subtelnego nastroju to również ciekawa propozycja. Warto zaopatrzyć się w świece bezzapachowe, które doskonale wypełnią ogród. Będą stanowić piękny akcent dekoracyjny w ciemnościach i przyciągnąć uwagę gości na Twoim tarasie!

W ogrodzie istotne są również rośliny. W upalne dni warto pamiętać o odpowiednim nawodnieniu, tak aby mieć pewność, że Twoje rośliny będą zdrowe i piękne przez cały sezon. Możesz również zdecydować się na umieszczenie pojemników z kwiatami, aby uzupełnić swoje aranżacje lub posadzić krzewy iglaste w celu stworzenia cienia i spokoju. 
Aby pełniej cieszyć się letnim sezonem, warto pomyśleć o akcesoriach do gotowania na zewnątrz, takich jak grille lub piece kamienne. To sprawi, że Twoje spotkania ze znajomymi będą bardziej relaksacyjne i przyjemne! 
Na koniec, pamiętaj o akcesoriach polowych - leżaki, parawany i hamaki to doskonałe urozmaicenie letniego ogrodu. Wybierając te elementy ogrodowe, należy upewnić się, że są one solidne i trwałe oraz pasują stylem do pozostałego otoczenia.

Świece zapachowe oraz bezzapachowe jako uzupełnienie letnich aranżacji w ogrodzie. 
Aranżacje ogrodowe zyskują na swojej atrakcyjności, gdy dodamy do nich świece. Warto wybrać je, aby stworzyć piękny i relaksujący klimat. Świece umieszczaj na podstawkach i w lampionach, równomiernie po całym ogrodzie - od tarasów po altany. Takie rozmieszczenie sprawi, że będą one stanowić piękną dekorację i uprzyjemnią czas spacerującym po ogrodzie oraz przebywającym tam gościom. 
Jeżeli chcemy cieszyć się jeszcze większym poczuciem intymności, możemy ustawić świece w innych miejscach - np. na stopniach schodowych prowadzących do tarasu lub na trawniku. Świece skutecznie poprawią estetykę otoczenia i tworzą bardzo romantyczny klimat. Dodatkowo ich blask odbija się od otaczających elementów ogrodu, co sprawia, że nasza impreza stanie się jeszcze bardziej przytulna!

Zobacz