HELLO DECEMBER

Zima zawitała już do naszych domów. Powoli przystrajamy nasze wnętrza w akcenty związane ze Świętami Bożego Narodzenia. To czas przyjemny kojarzący się z błogością i szczęściem. W radiu rozbrzmiewają już pierwsze świąteczne nuty, witryny sklepowe bogate są w kolorowe bombki, a miasta powoli rozświetlają kolorowe girlandy, gdzieniegdzie stoją handlarze z pachnącymi choinkami. To niewątpliwie jedna z najpiękniejszych pór roku. Powoli zastanawiamy się nad tym w jakim klimacie przyozdobić nasz stół na Kolację Wigilijną. Szukamy rozwiązań kolorystycznych dzięki, którym nasza Bożonarodzeniowa dekoracja sprawi, że nasze wnętrze będzie wyglądało pięknie i stylowo.

Świąteczny stół w blasku świec
Stół jest to miejsce wyjątkowe, przy którym gromadzimy się z bliskimi nam osobami, spotykamy podczas wszelkich imprez rodzinnych. Co za tym idzie nakrycie stołu zwłaszcza wigilijnego nie może być przypadkowe. Powinniśmy zadbać nie tylko o tradycyjne potrawy, ale odpowiednio dobrać naczynia oraz dodatki. Co w takim razie powinno znaleźć się w ten wyjątkowy dzień by w domu zapanował prawdziwy duch świąt?
 Biały obrus to niewątpliwie symbol czystości, daje nam spore możliwości dekoracyjne. Możemy dobrać do niego dodatki w różnych kolorach. Ważne by jednak współgrały ze sobą. Nie zapomnijmy pod obrus dać garstkę sianka. Dobrym pomysłem jest ułożenie na obrusie bieżnika który nada mu świątecznego charakteru i uchroni przed ewentualnym poplamieniem. Jednym z najważniejszych elementów dekoracji stołu jest zastawa. Bez niej uroczysta kolacja wigilijna nie mogłaby się odbyć. Podane dania najładniej prezentują się na klasycznym białym serwisie z delikatnymi zdobieniami. Rozstawiona na białym obrusie zrobi wrażenie na naszych gościach, a podane gustownie potrawy będą prezentowały się bardziej apetycznie. Zadbajmy również o dobrze wypolerowane sztućce oraz o to by każdy z naszych bliskich otrzymał taki sam ich komplet. Warto również wyposażyć się w naczynie z podgrzewaczem. Świetnie sprawdzi się podczas wigilijnej kolacji. Wystarczy umieścić małe świece tealights pod takim naczyniem i cieszyć się ciepłym posiłkiem nie tylko na początku świętowania. Pamiętajmy jednak by świece były bezzapachowe.

 

Dodatkiem do zastawy będą serwetki z motywem świątecznym. Papierowe, ozdobne będą na pewno wyborem praktycznym. Bardziej eleganckie wydają się być jednak te materiałowe, a zwinięte w fantazyjne kształty na pewno zachwycą naszych gości i będą uzupełnieniem nakrycia naszego stołu. Tradycyjnie na Świątecznym stole nie może zabraknąć świecy, która kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, dobrem i miłością. Sama w sobie stanowi ponadczasową dekorację. Długie świece stołowe i stożkowe możemy wyeksponować w stroiku przygotowanym z zielonych gałązek jodły czy sosny, bądź umieścić je np. w szklanych świecznikach. Bezzapachowe świece walce elegancko będą prezentować się w szklanych tubach, będą stanowić idealny dodatek do świątecznej dekoracji. Możemy postawić na klasyczną czerwień bądź elegancką biel, aczkolwiek koloru świecy warto dopasować do przewodniego koloru uroczystości. Są również zwolennicy gotowych rozwiązań i wybierają te ze świątecznym motywem. Nie wymagają dodatkowo świecznika i prezentują się całkiem nieźle. 

Płomień palącej się świecy wygląda iście magicznie, pamiętajmy o tym, aby w tym dniu zapłonęła również na naszym stole. To element dekoracji, który na pewno rozgrzeje nasze serca, pozwoli na chwilę zadumy.


 

Zobacz