JAK RADZIĆ SOBIE Z NOWĄ RZECZYWISTOŚCIĄ

Ostatnie tygodnie okazały się dla większości z nas bardzo trudnym doświadczeniem. Zakaz wychodzenia z domu, izolacja, brak kontaktu fizycznego z bliskimi osobami, strach i niepewność o przyszłość – to wszystko odbiło się negatywnie na naszej psychice oraz nastroju. Mimo, iż następuje stopniowe znoszenie obostrzeń nasze życie nie wróci do normy z dnia na dzień. Ciągle żyjemy w stresie oraz strachu o zdrowie swoje i naszych bliskich. Niemniej jednak, życie toczy się dalej i to od nas zależy jak poradzimy sobie z zaistniałą sytuacją.

Przedstawiamy Państwu kilka sposobów na to, jak choć na chwilę oczyścić swój umysł, zrelaksować się oraz nabrać sił na stawienie czoła nowej rzeczywistości.

Pierwszym oraz bardzo ważnym krokiem jest zrobienie sobie przerwy od śledzenia wiadomości, czy to w telewizji czy w serwisach internetowych. Pozwólmy, choć na kilka godzin dziennie, uwolnić umysł od przytłaczających informacji. Taka chwilowa przerwa z pewnością odbije się pozytywnie na naszym samopoczuciu.

Kolejną, niemniej ważną rzeczą jest zadbanie o swoje ciało. Pomoże nam w tym zdrowa, bogata w witaminy oraz minerały dieta, a także aktywność fizyczna. Nic tak nie podnosi poziomu endorfin jak dobry trening. Trzymajmy się wyznawanej od wieków zasady: w zdrowym ciele, zdrowy duch!

Oczywiste jest, iż ciągłe przebywanie w domu oraz brak spotkań z przyjaciółmi nie wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie. Z tego względu bardzo ważne jest zorganizowanie swojego azylu, własnej strefy relaksu, miejsca, w którym będziemy mogli się wyciszyć, zrelaksować oraz oczyścić swój umysł. Takim miejscem może być balkon, taras, sypialnia czy choćby łazienka – wystarczy do tego zaledwie kilka drobnych detali. Zadbajmy o to, aby miejsce naszego odpoczynku było bogate w świece, gdyż dzięki ich subtelnemu światłu ukoimy zarówno umysł jak i ciało.  Wpatrywanie się w migocący płomień odpręża oraz pozwala odzyskać wewnętrzny spokój. Nie bez znaczenia pozostają tutaj świece zapachowe, których olejki aromatyczne wykazują relaksujące właściwości. Każdy z nas powinien wybrać zapach indywidualnie oraz dostosować go do swoich preferencji.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego: https://www.sklep.bispol.pl/, gdzie każdy z pewnością znajdzie produkty spełniające jego oczekiwania.

Już dziś podejmijmy odpowiednie kroki, aby jak najlepiej odnaleźć się w niełatwej, obecnej rzeczywistości.

Zobacz