JESIENNA ODSŁONA DOMU

Odpowiednie dekoracje domowe mają dużą moc transformacji pomieszczeń. Już niebawem ruszy sezon na jesienne dodatki, jest to zatem idealny moment by wprowadzić drobne zmiany w naszych domach i mieszkaniach. By osiągnąć ciekawy efekt metamorfozy wnętrza nie musimy od razu przeprowadzać remontu. Wystarczy zakup kilku drobiazgów i od razu poczujemy nowy klimat i magię odnowionego miejsca.

Coraz krótsze dnie i chłodne wieczory zachęcają do częstszego spędzania czasu w domu. Dlatego warto wprowadzić odpowiedni nastrój poprzez ciepłe koce i poduszki. Te produkty nie tylko rozgrzeją nas ale na pewno ocieplą każde wnętrze i sprawią, że chętnie będziesz tam wracać. Szukając poduszek należy zwrócić uwagę na materiał z jakiego są wykonane – im bardziej miękkie i przyjemne w dotyku tym lepiej! Koce i pledy to nasi najlepsi przyjaciele w tym okresie, powinny więc znaleźć swoje miejsce w każdym domu.

Ciekawym pomysłem będzie również zastąpienie żywych kwiatów tymi suszonymi i stworzenie stroików. Świetnie sprawdzą się tutaj m.in. dary natury takie jak zboża, barwne liście drzew, gałązki jarzębiny czy trawa pampasowa i oczywiście dynia. Jest to rozwiązanie, które pozwala zatrzymać czas a dodatkowo wprowadza nutę stylowej nostalgii. W połączeniu z designerską doniczką lub wazonem sprawią, że wnętrze nabierze jesiennego klimatu i będzie wyglądać elegancko.

Jednym z najważniejszych elementów jesiennej dekoracji jest światło. O tej porze roku, gdy słońce zachodzi już coraz szybciej, warto zainwestować w produkty wytwarzające dodatkowe źródło naturalnego światła. Mowa tutaj o wszelkiego rodzaju lampionach i świecach, które nie tylko sprawią, że wnętrze nabierze pięknego blasku ale również ciepła. Kołyszące się płomienie wprowadzą nas w stan wyciszenia i refleksji oraz będą świetnym dopełnieniem jesiennych ozdób.

Ponadto, jeśli wybierzemy świece zapachowe, sprawią one, że nasz ulubiony aromat uniesie się w pomieszczeniu i zostanie z nami na dłużej. Jakie zapachy wybieramy na jesień? Najlepiej takie, które rozgrzewają zmysły i poprawiają samopoczucie. Jedną z naszych propozycji jest słodka wanilia połączona z nutą żywiczną, która ukryta w pięknym ozdobnym szkle wpasuje się w jesienne kompozycje. Lato i początek jesieni jest to również okres zbiorów najbardziej popularnych w Polsce owoców – jabłek. Lubimy je jeść, kiedy są świeże i soczyste, robimy z nich przetwory albo suszymy. Owocowy zapach suszonego jabłka w połączeniu z nutą cynamonu przywodzi na myśl czasy dzieciństwa i na pewno rozgrzeje atmosferę. 

Jesienne dekoracje mają niezwykłą moc – potrafią wprowadzić ogromną dawkę przytulności do wnętrza. Wprowadź ciepłe kolory do Twojego domu, dzięki tym łatwym wskazówkom i ciesz się chwilą. Nie ma czasu do stracenia!

Zobacz