KOLOR ROKU 2020 - PANTONE CLASSIC BLUE

Pod koniec ubiegłego roku Instytut Pantone wybrał kolor przewodni na rok 2020, jest nim PANTONE 19-4052 Classic Blue, odcień przypominający kolor nieba o zmroku. Classic Blue to ponadczasowa barwa symbolizująca ciszę i spokój, poczucie bezpieczeństwa oraz pewność siebie, która pozwoli nam pewnie wkroczyć w nowe dziesięciolecie. Classic Blue to niezawodny odcień niebieskiego, kolor na którym zawsze możemy polegać, dający nadzieję na jaśniejszą przyszłość.

Kojąca barwa PANTONE ułatwia koncentrację, co jest szczególnie istotne w czasach zdominowanych przez technologię, która wyprzedza nasze zdolności przetwarzania wszystkiego. Warto dodać, iż Classic Blue to odcień, który pozwala się zrelaksować, wyciszyć oraz zebrać myśli. W związku z tym, idealnie odnajduje się w wystroju wnętrz, jako iż tworzy atmosferę sprzyjającą przemyśleniom, poszukiwaniom duchowym oraz pełnemu wypoczynkowi. Będzie to motyw przewodni w trendach wnętrzarskich w bieżącym roku.

Świece w kolorze Classic Blue
Ze względu na swoje właściwości uspokajające kolor ten idealnie sprawdzi się w sypialni czy salonie, zarówno na dużych powierzchniach takich jak ściany, zasłony czy dywany, jak i w detalach: poduszki, ramki na zdjęcia, świece, wazony. Głęboki odcień niebieskiego dobrze komponuje się z kolorami ziemi, czyli beżowym, piaskowym oraz brązem. Aby dodać wnętrzu nutę elegancji warto stworzyć aranżacje łączące Classic Blue z odrobiną złota, szmaragdu lub burgundu.
Świat mody także wykorzystuje kojące właściwości niebieskiego. W nadchodzącym sezonie wiosna-lato 2020 będzie to jeden z najmodniejszych kolorów.

Zobacz