KOLOR ROKU PANTONE 2024

Pantone Color Institute ogłosił kolor Peach Fuzz 13-1023 kolorem roku 2024. Jak piszą specjaliści to „brzoskwiniowy odcień przynoszący uczucie życzliwości i czułości”. Kolor ten zwraca szczególną uwagę na zaopiekowanie się sobą oraz innymi. Wyrasta to z potrzeby pielęgnowania empatii oraz budowania wyobrażenia o bardziej pokojowym świecie. Subtelny Peach Fuzz przywołuje nową nowoczesność, prezentując świeże podejście do nowej miękkości. Ten delikatny kolor znajdzie odzwierciedlenie w trendach na obecny rok. Zatem jak wykorzystać kolor roku Pantone 2024?

Jak wykorzystać kolor Peach Fuzz 13-1023 w swoim wnętrzu?

Wybierając kolor do dekoracji wnętrza, warto zwrócić uwagę na trendy i nowości. Jednym 
z ciekawych odcieni, który możemy wykorzystać jest PANTONE 13-1023 Peach Fuzz. Jego delikatna barwa może być wykorzystana zarówno jako główny kolor ścian, jak również jako akcent na meblach czy dodatek dekoracyjny. Pantone 2024 ma otulać, przynosić błogość, sprawiać wrażenie miękkości, tworzyć harmonijną przestrzeń pełną spokoju i relaksu. Peach fuzz doskonale współgra z różnymi tonacjami. Połączenie z zielenią doda wnętrzu odrobinę świeżości, wprowadzi w klimat wakacji. Zestawienie go z kolorem białym nada pomieszczeniu subtelności. Kolor szary w połączeniu z brzoskwiniowym wprowadzi do wnętrza nowoczesny design. Kolor Peach Fuzz 13-1023 świetnie komponuje się 
z naturalnymi materiałami takimi jak drewno czy rattan, wspaniale współgra ze złotymi lub miedzianymi detalami, które nadają elegancji całemu wnętrzu. Jego uniwersalność pozwala go stosować praktycznie w każdym pomieszczeniu bez względu na jego przeznaczenie czy styl.
 

Kolor Peach Fuzz w modzie

W dosłownym znaczeniu peach fuzz to brzoskwiniowy puch. Rzeczywiście kolor roku przywołuje na myśl delikatność i lekkość. Poprzez wybór brzoskwiniowej barwy amerykański instytut zachęca do otaczania się ciepłem, nowoczesną elegancją. Chcąc wprowadzić ten odcień do swojej garderoby, warto sięgnąć po tkaniny lekkie, subtelne. Ubrania w tym odcieniu można nosić w zestawieniu z innymi kolorami oraz jako dodatek do codziennej stylizacji. Delikatna brzoskwinia świetnie współgra z dodatkami bieli oraz złota. 
 

Kolor peach fuzz to barwa nowoczesna. Warto eksperymentować z nią po to, aby nadać swoim wnętrzom nowy charakter. Na co dzień zrezygnujmy z barw intensywnych, które często wprowadzają ogólny chaos. Zadbajmy o spokój i ogólną harmonię poprzez otaczanie się subtelnymi tkaninami. Wyraźmy siebie poprzez kolor peach fuzz.
 

Zobacz