POMYSŁY NA ŚWIĄTECZNE DIY Z WYKORZYSTANIEM ŚWIEC

Grudzień jest jedną z tych pór roku kiedy to otuleni błogością lubimy więcej czasu spędzać w swoich domach. To doskonały czas na to, aby przygotować prezenty dla najbliższych, bądź zająć się przygotowaniem świątecznych aranżacji. Wiele osób twierdzi, że tworzenie dekoracji samodzielnie nie jest łatwe. Jednak w ostatnim czasie trendem stał się DIY. Skrót od angielskiego wyrażenia Do It Yourself, czyli zrób to sam. Ideą jest samodzielne wykonywanie różnych prac w celu stworzenia przedmiotów, ozdób, hobbystycznie, zwykle na własne potrzeby. Okazuje się, że za pomocą często znalezionych w domu przedmiotów, możemy sami stworzyć ciekawe dekoracje i wcale nie jest to takie trudne. DIY to również ciekawa forma wykonania prezentu dla bliskiej nam osoby, a tym samym sposób na okazanie jej zainteresowania i troski. To również dobra zabawa, oszczędność czy propagowanie ekologicznego stylu życia. Zatem jakie dekoracje możemy stworzyć z wykorzystaniem świec?

Świece bezzapachowe doskonałe na świąteczny stroik
Wykonywanie ozdób to wyzwanie dla miłośników DIY. W warunkach domowych możemy stworzyć oryginalne przedmioty, które nie tylko zmienią wystrój naszego domu, ale również zachwycą odwiedzających nas gości. W okresie świątecznym takim must have jest stroik bożonarodzeniowy.
By wykonać dekorację potrzebujemy zaopatrzyć się w zielone, żywe gałązki jodły, bądź sosny, wysuszone plasterki pomarańczy, goździki, kawałki jutowego sznurka, świece bezzapachowe, gąbkę florystyczną, a jeśli nie posiadamy może to być kawałek druta. Drut będzie stanowił idealną podporę dla wykonywanej dekoracji. Najlepiej gdy stroik przybierze kształt okręgu. 
Zatem, jakich świec użyć by nasze DIY wyglądało atrakcyjnie? Wybór świec zależy przede wszystkim od inwencji twórczej, pomysłu oraz wyobraźni. Możemy skorzystać z bezzapachowych świec stołowych, stożkowych jak również bezzapachowych walców. Należy jednak pamiętać by nie dotykały bezpośrednio stroika i ustawione były w naczyniach do tego przeznaczonych. Knot takiej świecy należy ustawić pionowo, aby zapobiec niepotrzebnym zabrudzeniom spowodowanym topniejącym woskiem. Kolor świecy warto dobrać do wystroju naszego wnętrza lub przewodniego koloru świątecznej uroczystości. Dekoracja w postaci stroika pięknie będzie się prezentować podczas kolacji wigilijnej, a jego zapach będzie roznosił się po całym domu.

Świąteczny pojemnik na cukierki z wykorzystaniem szkła po świecy
Ideę DIY można wykorzystać również w świątecznej aranżacji w kuchni. Szklany pojemnik po świecy np. w dużym słoju można owinąć światełkami, a wnętrze wypełnić celofanem. Uprzednio, pojemnik po wypalonej świecy należy dokładnie oczyścić z resztek wosku, dokładnie umyć i pamiętać by produkty przechowywane w nim nie miały bezpośredniej styczności ze szkłem. Tak przygotowaną dekorację możemy uzupełnić o ulubione cukierki. Ich kolorowe papierki będą świątecznie połyskiwać wieczorową porą. Taki dodatkowy przedmiot w naszej przestrzeni na pewno nie będzie przeszkadzał, a stworzy świąteczny klimat. Liczy się tu nasza kreatywność i inwencja twórcza. Tworzenie ozdób to świetna zabawa, angażująca naszych najbliższych. Nic tak nie buduje relacji jak wspólne spędzenie ze sobą kilku chwil. Wypełniony słodkościami słoik będzie również świetnym pomysłem na prezent pod choinkę. Wystarczy włożyć do niego dedykację, bądź przymocować ją do słoika.

Świecznik ozdobą każdego wnętrza
Do stworzenia chwili sprzyjającej zadumie niekiedy nie trzeba zbyt wiele. Dla niektórych może to być gorąca herbata i ulubiona książka, dla innych będzie to czas spędzony na spacerze. Świetną metodą na odcięcie się od rzeczywistości będzie również wykonanie ozdoby do naszego domu np. świecznika. Zdecydowanie jest to ponadczasowa dekoracja, która będzie cieszyć nasze oko nie tylko w grudniu. Do stworzenia świecznika potrzebujemy bezzapachowych świec podgrzewaczy, szklanego żaroodpornego pojemnika bądź kawałka drewna. Szklany świecznik zdecydowanie jest łatwiejszą opcją. Wystarczy użyć do tego celu słoik, bądź szklankę, ozdobić ją z zewnątrz, a do środka włożyć podgrzewacze. Trudniejszą opcją będzie wykorzystanie na świecznik kawałka drewna. Należy w nim wyciąć otwór, lub kilka otworów w których umieścimy naszą świecę. Świecznik z drewna to ozdoba pasująca zarówno do wnętrz klasycznych jak i nowoczesnych. Wniesie do naszego domu dużo przytulności. Tak wykonany świecznik możesz również podarować w prezencie osobie gustującej w naturalnych dodatkach do domu. 

Wykonywanie dekoracji DIY to prawdziwe wyzwanie dla jego miłośników. Dzięki naszej pomysłowości i umiejętnościom zamienimy nasze wnętrza w przytulne gniazdka, zaskakując tym samym naszych bliskich. Tworzone przez nas przedmioty możemy dopasowywać wyglądem do zmieniających się pór roku. Inaczej prezentować się będzie stroik na Boże Narodzenie, a inaczej wiosenny wieniec dekoracyjny. Możemy tutaj naprawdę poszaleć. Święta Bożego Narodzenia to niewątpliwie magiczny czas. Otoczmy się ciepłem i czułością, a stworzone przez nas dekoracje, niech będą tylko dopełnieniem tych świątecznych chwil. 

Wesołych Świąt!

Zobacz