ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIECY

To już drugi światowy dzień świecy, stworzony z inicjatywy ALAFAVE, Latin American Candle oraz przez ECMA stowarzyszenie europejskich producentów świec. Światowy dzień świecy został stworzony by pokazać ludziom jak w bezpieczny sposób należy użytkować świecę. Przypomina nam o tym jak miłe emocje wzbudza w nas palenie świecy, a czas spędzony przy niej daje nam niebywałą przyjemność.

 

Światowy dzień świecy świętowany w naszym domu
Każdy z nas może poczuć się odrobinę luksusowo i w tym dniu postawić na relaks. Zapomnijmy choć na chwilę o codzienności. Niech ten dzień będzie dla nas możliwością na zrobienie pysznej kolacji, czytaniu ulubionej książki czy spędzeniu czasu z bliskimi.  Oczywiście centrum tego spotkania stanowić będzie świeca. Jej migotliwe światło ma w sobie czar, którego nie da się niczym zastąpić. Zapewni nam przytulność połączoną z wytchnieniem po długim dniu.

Jakie świece wybrać na światowy dzień świecy?
To zależy od upodobania każdego z nas. Jedni wybiorą świece o nutach zapachowych cytrusowych, inni kwiatowych, a jeszcze inni lubią zapachy bardziej wyostrzone tj. piżmo, drzewo sandałowe, rozmaryn. Jest kilka propozycji świec, które będą idealnym dopełnieniem każdej uroczystości. To zapachy o delikatnych nutach, nie drażniące. Jedną z propozycji jest świeca o zapachu białych kwiatów. Delikatna, subtelna, przenosi nas w klimat wiosenny. Zawiera w sobie olejki eteryczne o nutach zielonej skoszonej trawy, bzu, konwalii. Idealnie skomponuje się z białym obrusem i dodatkami w kolorze zielonym. 

Ogród SPA to zapachowa propozycja, jedyna w swoim rodzaju. Posiada nuty zapachowe, które sprawdzą się w każdych okolicznościach. W przypadku domowego SPA, rytuałów piękności czy wieczornego relaksu.

Wiosna już za pasem. Pogoda coraz przyjemniejsza więc przydomowe patio można już urządzać na  domowe garden party. Świece lowboy są bezzapachowe, idealne do relaksu na świeżym powietrzu. Dzięki nim pięknie rozświetlimy ogród wieczorową porą. 

A może wybierzesz świecę o zapachu róży? Charakterystyczną cechą tej świecy jest jej nienarzucająca się nuta dopełniona subtelną gardenią, migdałem. Serce tego zapachu stanowią aromaty, które zapewne wprawią w zachwyt niejedną osobę. Do tej kompozycji zapachowej pasować będą dodatki w kolorze i o strukturze drewna. Teraz tylko wystarczy przygotować pyszną kolację. Cieszyć się sobą. Świętować.


ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIECY ŚWIĘTUJ GO Z NAMI

Zobacz