ŚWIECE JAKO ELEMENT DEKORACJI PRZYJĘCIA KOMUNIJNEGO

Uroczystość Pierwszej Komunii obchodzona w Polsce to ważne przeżycie w życiu dziecka i jego rodziny. Jak wiadomo, takie wydarzenie rozpoczyna dostojna msza święta a często jego kontynuacją jest przyjęcie z tejże okazji.
Z biegiem czasu odchodzimy od małych przyjęć urządzanych we własnych domach na rzecz organizacji uroczystości w lokalach gastronomicznych takich jak np. restauracje, kawiarnie, cukiernie. Niemniej jednak, bez względu na to, gdzie odbędzie się obrzęd, staramy się, by wszystko było przygotowane bardzo estetycznie i w dobrym tonie. Planując wystrój pomieszczenia sięgamy po eleganckie dekoracje takie jak kwiaty, ścianki balonowe, tablice dekoracyjne czy świece. Jak zatem wykorzystać świece do przygotowania oryginalnej aranżacji stołu? Sprawdźmy!

Świece walce ozdobą stołu komunijnego
Jak wiadomo, świece mają swoje szczególne miejsce w tradycji chrześcijańskiej i są stale wykorzystywane podczas obrzędów. Trudno zatem wyobrazić sobie Pierwszą Komunię bez oprawy świetlnej i blasku świec. Szczególnie polecane są tutaj bezzapachowe świece walce w kolorze białym lub białym perłowym symbolizującym czystość i niewinność. Ustawione na białym obrusie, w dekoracyjnej tacy, w otoczeniu delikatnych kwiatów, dodadzą elegancji i nabiorą podniosłego charakteru. Pięknie będą prezentować się również świece w kolorze złotym, srebrnym czy ecru. Oczywiście ich odcień może również zostać odpowiednio dobrany do pozostałych elementów wystroju. Wtedy możemy pokusić się np. o jasny róż. Świece walce będą również dobrze prezentować się w drewnianych lub metalowych lampionach oraz latarenkach ustawionych obok stołu, schodów lub przy drzwiach wejściowych.

Klasyczne stożki idealne do aranżacji stołu
Doskonałym wyborem są nie tylko świece walce, ale także stożkowe i stołowe. Nie bez powodu uważane za ponadczasowe i klasyczne spośród wszystkich rodzajów. Świece stożkowe idealnie wkomponują się w subtelną oprawę stołu na przyjęciu komunijnym. Powinny oczywiście zostać one umieszczone w dostojnych lichtarzach zgodnie z powagą wydarzenia a dobór koloru powinien skupiać się wokół jasnych odcieni, w szczególności bieli.

Podgrzewacze jako element dekoracji
Podczas wyboru świecy kluczowa jest powierzchnia stołu. Jeśli jest ona niewielka, alternatywą dla dużych świec staną się podgrzewacze. Wykorzystanie tealightów sprawi, że cała aranżacja stanie się lżejsza i bardziej delikatna. Blask świecy wydobywający się z małych kryształowych świeczników rozświetli nakrycie stołu i wprowadzi przyjemne uczucie ciepła. Dzięki starannie dobranym bieżnikom i serwetkom olśnisz gości wspaniałą atmosferą w lokalu i dostarczysz niezapomnianych wrażeń wzrokowych podczas przyjęcia.


Przygotowując przyjęcie komunijne zadbaj o wszystkie elementy uroczystości w tym o jej oprawę. Obecność świec podczas uroczystości Pierwszej Komunii, w sposób nieprzesadzony, podkreśli dostojność przyjęcia i stworzy efektowną ozdobę. Ze względu na powagę tego obrzędu radzimy zrezygnować z mocnych, krzykliwych kolorów i postawić na ponadczasowe odcienie bieli lub delikatne pastele.
 

Zobacz