ŚWIECE JAKO PRAKTYCZNY ELEMENT DEKORACYJNY OGRODU

Ogród czy taras stanowią azyl w każdym domu. Zadbajmy o to, aby przestrzeń ta była na tyle przyjazna by móc się w niej zrelaksować. Do aranżacji ogrodu lub tarasu warto wybierać delikatne tkaniny o jasnych barwach wzbogaconych o kolory ziemi, by kojarzyły się z lekkością i wtapiały w otoczenie. Idealnym rozwiązaniem będzie ustawienie koszy rattanowych, czy modnych w ostatnim czasie foteli wykonanych z palet pomalowanych np. białą farbą. Na nich warto ułożyć wygodne poduszki i koce, które mogą się przydać w chłodniejszy dzień lata. Ciekawym rozwiązaniem również jest zawieszenie hamaka i oddanie się błogiej chwili relaksu czytając ulubioną książkę czy czasopismo. Dopełnieniem tej przestrzeni będą świece ogrodowe, które stanowią efektowny oraz praktyczny element dekoracyjny. Zatem jakie świece warto wybrać, by nasz ogród i taras nabrał charakteru?

ŚWIECE PODGRZEWACZE
Przyjemne światło unoszące się nad ogrodem, rozświetlające zieloną przestrzeń mogą stanowić niewielkie podgrzewacze. Przydają się podczas spożywania posiłku na zewnątrz. Ich czas palenia wynosi około 4h. Należy jednak pamiętać, by umieścić je na podstawkach bądź przezroczystym świeczniku dzięki czemu unikniemy m.in. niepotrzebnych zabrudzeń i uszkodzeń. Naczynie, w którym umieścimy podgrzewacz możemy również ozdobić jutowym sznureczkiem, co na pewno zachwyci naszych najbliższych i będzie pięknie prezentować na pamiątkowych zdjęciach. Małe świece są idealną alternatywą dla lamp. Dzięki nim możemy stworzyć punktowe oświetlenie oraz rozświetlić ścieżki,  tym samym wprowadzając wieczorem tajemniczy klimat.

ŚWIECA CITRONELLA
Delikatne zdobione szkło a w nim ukryty pachnący wosk. Świeży zapach świecy Citronella, otulony akcentem ziołowym, kwiatem pomarańczy i jaśminem pachnie obłędnie. Jej delikatne i ciepłe światło tworzy kameralny klimat w ogrodzie. Grube szkło świecy zapewnia bezpieczeństwo podczas użytkowania jej na zewnątrz. Starannie dobrane umiejscowienie knota sprawia, że płomień chroniony jest przed podmuchami wiatru.

ŚWIECE WALCE
Idealna alternatywą dla tych, którzy łączą elegancję z funkcjonalnością są świece walce.
Można przebierać w palecie barw i wybrać swój ulubiony kolor. Białe bezzapachowe ustawione w szklanych tubach, będą prezentować się elegancko, zaś kolorowe stworzą niepowtarzalny bajkowy klimat. Ważne jest jednak, by świece zabezpieczyć wkładając je do latarenki bądź lampionu. Zwróćmy także uwagę na sam wygląd świecznika, w który wkładamy świecę, tak aby nie tłumił jej światła. Dlatego do wyeksponowania walców dobrze wybrać lampiony wykonane z przezroczystego szkła. Ciekawym rozwiązaniem są również ażurowe lampiony najczęściej wykonane z metalu.

Świece są jednym z najbardziej pożądanych elementów dekoracyjnych. Świetnie prezentują się w każdej przestrzeni stanowiąc uzupełnienie do zaplanowanych wcześniej aranżacji.
Te o kolorach ziemi harmonijnie wtapiają się w otoczenie stanowiąc piękną ozdobę. Jeśli poeksperymentujemy kolorystycznie, nasz podświetlony ogród będzie wyglądał bajecznie.  Nawet kilka świec odmieni całkowicie Twój ogród i stworzy niepowtarzalny klimat przekształcając go w strefę relaksu i komfortu.

Zobacz