WRZESIEŃ ŚWIATOWYM MIESIĄCEM ŚWIECY

Narodowe Stowarzyszenie Świec (National Candle Association) ustanowiło wrzesień Światowym Miesiącem Świecy. Celem tego święta jest pokazanie sposobów w jaki świece urozmaicają nasze codzienne życie oraz podniesienie świadomości na temat korzyści płynących z ich użytkowania.  Tegorocznym tematem Światowego Miesiąca Świecy jest hasło „Rozjaśnij nastrój” . Zatem jak sprawić, by Twój dzień nabrał blasku?

Blask świec w domowym zaciszu
Czasem codzienność wydaje nam się szara i ponura. Znużeni gonitwą marzymy o tym, by zaszyć się w domowym zaciszu. Szukamy rozwiązań dla siebie, by poczuć się komfortowo i choć trochę zrelaksować. Dom jako azyl ma nas uspokajać, a przebywanie w nim kojarzyć z błogością. Sprzyjać temu będą pewne elementy czy akcesoria. Mogą to być miękkie poduchy, ciepły koc rzucony na sofę, w który możemy się wtulić kiedy mamy gorszy dzień, czy też kubek z gorącą herbatą. Rozgrzewająco również będzie działać blask palącej się świecy. Da nam poczucie błogości i bezpieczeństwa. Pozwoli się zatrzymać i dać ponieść chwili zapomnienia. Świeca oraz jej zapach jest jednym z elementów tworzenia przytulnej atmosfery w domu.

Jaki pachnie relaks ?
Zapachy jak powszechnie wiadomo potrafią wywoływać w nas różne emocje. Tak jak w perfumerii tak też w branży świecowej należy kierować się zapachem odpowiednim dla siebie. Zapach należy wybrać tak, by podczas przebywania w jego otoczeniu nie czuć rozdrażnienia, by  nie przeszkadzał nam w wypełnianiu codziennych obowiązków, nie drażnił, a wręcz przeciwnie-relaksował, dodawał sił do działania, przywodził na myśl miłe wspomnienia. Jaki zapach wybrać zatem by wyciszył nas po ciężkim dniu?

Jest wiele sposobów, które wypełnią Twój dom niepowtarzalnym aromatem tworząc tym samym strefę relaksu. Jednym z nich jest wybór świec zapachowych. To jeden z najpopularniejszych sposobów aromatyzowania pomieszczeń. Jeśli stawiamy na strefę komfortu warto wybierać zapachy, które w swoich nutach zawierają lawendę, której zapach działa odprężająco, jaśmin którego woń ukoi nasze nerwy, czy też drzewo sandałowe, zapach iście odprężający.

Zgodnie z hasłem przewodnim tegorocznego miesiąca świec „Rozjaśnij nastrój” zadbaj o to, aby w Twoim domu ich nie zabrakło. Mogą to być również świece bezzapachowe, które doskonale sprawdzą się podczas kolacji. Świece walce można wkomponować w dekorację, bądź wyeksponować na eleganckich podstawkach. Tak zaprezentowane świece będą wyglądać szykownie, a ich blask zachwyci naszych gości.
Świetnym rozwiązaniem są również malutkie tealighty. Możemy ustawić je na ceramicznych podstawkach, czy w szklanych świecznikach w różnych punktach naszego domu. Zastosowanie kilku niewielkich podgrzewaczy sprawi, że ich migoczące światło stworzy nastrojową oprawę i ciepły, przytulny nastrój.
Wrzesień to miesiąc, kiedy dni stają się coraz krótsze, a wieczory chłodniejsze. To idealny pretekst, by zaprosić świece do naszej przestrzeni. Tańczący płomień świecy sprawi, że poczujemy się magicznie, a wyjątkowy design bądź zapach uatrakcyjni nasz dom. Dzięki nim zbudujemy niepowtarzalny nastrój. Ustanowienie września Światowym Miesiącem Świecy było niewątpliwie świetnym wyborem.

Zobacz